Düşünür

Kurumsal Danışmanlık

Şirketler için uyguladığım eğitim ve kişisel gelişim faaliyetlerinin ve şirketiçi seminer uygulamaları yanında,
En fazla eksikliğini hissettiğimiz alan olan creatif, innovatif, yaratıcı, mucit düşüncenin şirketler için bir yaşam felsefesine dönüştürülmesine çalışıyorum. Bu meyanda; şirket içi beyin fırtınaları ve yaratıcı düşünce seansları uyguluyor ve konuya farkli, sıradışı bir açıdan bakabilmelerini sağlıyorum.

Rekabetüstüne çıkmalarını, bir şeyler denemekten korkmalarını, hızlı bir şekilde karar vermelerini ve riske girmelerini öneriyorum.

Toplu ve bireysel düşünce seansları düzenliyorum. Farkı yaratan farkı bulmaları sağlayacak sıradışı, esnek ve özgür metodlar ve yöntemler geliştiriyorum. Gömlek boyası ile uğraşacaklarına, renkli pamuk üretmeleri gerektiğine dikkat çekiyorum. Gömlekleri ince ip-kalın ip, pamuk ip-sentetik ip varyasyonları ile üretmeyi düşünürlerken; vitaminli gömlek üretmelerini, öğrenmeyi kolaylaştıran hormonlu kıyafetler yapmalarını öneriyorum. Baskı kalitesi ile uğraşma yerine yatınca uykunuzu getirecek çarşaflar üretmelerini öneriyorum.

Açıkçası; şirketlerin kurumsal körlükten kurtularak, dünyayı algılamalarını, değişimi hissetmelerini, değişime ayak uydurmalarını, rekabete atılmalarını ama rekabet üstüne çıkmalarını sağlayacak yöntemler geliştiriyorum.

En önemli kurumsal zenginlikleri olan Hayal Gücü zenginliğine bir an evvel kavuşmalarını, bu alana yatırım yapmalarını diliyorum.

Bu konuda dünya çapında 250'yi aşkın buluşa imza atmış bir düşünce öğretmeni ve iş geliştirme uzmanı olarak, benim izlediğim yolu ve uyguladığım sıradışı yöntemleri şirketlerle paylaşıyorum. Şirkete, ürüne, hizmete, pazara ve rekabete dair kreatif çözümler üretiyorum. Şirketler için kendi faaliyet alanlarında veya diğer cazip faaliyet alanlarında sıradışı, mucit, rekabetüstü iş alanları oluşturuyorum. Kısaca, şirketler için iş geliştirme danışmanlığı yapıyorum, proje oluşturuyorum...

Bugün dünyanın en büyük firmaları ile patent ve know how görüşmelerinde bulunduğum 350'yi aşkın buluşumun olmasını, sıradışı düşünmeme borçluyum.
Masum düşünce, sıradışı düşünce, mucit düşünce, kreatif ve innovatif düşünce yöntemlerinin şirketlerce benimsenmesine ve uygulanmasına çabalıyorum. Hayal gücünü olabildiğince özgür bir şekilde, olabildiğince şartsız ve masum bir şekilde kullanmalarını sağlamaya çalışıyorum.

Dünyanın en büyük 2000 şirketindeki hiçbir çalışanın beyninin, hiçbirimizin beyninden 1 gram bile fazla olmadığını anlatmaya çalışıyorum. O sihirli küpün % 1'ini bile kullanmadığımızı anlatıyor ve yüreklendiriyorum, cesaretlendiriyorum. Olabilir diyorum. Mümkündür diyorum. Yapmalısınız diyorum. Tabi bunları derken konuşan ben değil, siz oluyorsunuz. Zira yaptığım kurumsal koçluklarda, ben soran, siz de sizin bilgilerinizle konuşan rolündesiniz. Ben kendine sormaktan korktuğunuz soruları, cevaplamaktan korktuğunuz cevapları bulmanıza yardımcı oluyorum. Doğrular sizin doğrularınız oluyor. Ve doğrularınızı orta yere koyduğunuzda başarı geliyor.

Size kendi işinizi sizden daha iyi bildiğimi söylemiyorum. Ama beyninizdeki tıkalı yolları kendi cevaplarınızla aşmanızı sağlıyorum. Çözüm üretmenizi, daha doğrusu çözüm üretmek için çabalamanızıi pes etmemenizi sağlıyorum. Aklınızı tetiklemenizi, beyninizi gıdıklamanızı, düşünceyi güldürmenizi sağlıyorum.

Münir Arıkan'ın Kurumsal Koçluk hizmeti hakkında munir@munirarikan.com adresine e-mail yollayarak bilgi alabilirsiniz.